Festyn Spotkanie

Sąsiedzki Dzień Działkowca

11 / 09 / 2021 / 00:00
ROD im M. Curie-Skłodowskiej, wejście od ul. Potockiej/Kolejowej.

Dla osób spragnionych zieleni Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przygotowało Sąsiedzki Dzień Działkowca. Na ROD przy ul. Kolejowej czekać będzie wiele atrakcji:

 

 

 

13:00 - Plener rysunkowy - ćwiczenie uważności na przyrodę, warsztat dla dzieci i dorosłych, szczególnie tych, którzy dawno nie rysowali (zapewniamy podstawowe materiały, ale zachęcamy do przyniesienia swoich ulubionych) - po zakończeniu mini wystawa prac w ogrodzie.
14:30 - Wspólny zbiór nasion - spacer po ogrodzie w poszukiwaniu nasion na przyszły sezon, wspólne robienie autorskich torebek na nasiona - warsztat rodzinny.
16:00 - rozstrzygnięcie konkursu "Wzorowa Działka".
Cały dzień:
Wek za wek - wymiana przetworów oraz zbieranie autorskich przepisów - przynieś swój słoik i weź inny, pochwal się swoimi specjałami.
Plebiscyt na nazwę alejek działkowych - poznaj ogród od środka i zainspiruj się - pomóż działkowcom wymyślić najlepszą nazwę na alejki ogrodowe.
Zbieranie historii od działkowców i ich sąsiadów - opowiedz o tym, jak wyglądał ogród i jego okolice kiedyś i jak toczyło się życie działkowo-sąsiedzkie - tworzymy kronikę ogrodową.
Sąsiedzki Dzień Działkowca współorganizowany jest przez Zarząd ROD Marii Curie-Skłodowskiej i Stowarzyszenie Zasiej w ramach pilotażowego projektu "Sezon Ogródkowy - Spotkajmy się na działkach".
Inicjatorem jest Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Poznania uczestniczące w międzynarodowym programie Connecting Nature.